Дата: 29 серпня о 14:19, Оновлено 9 вересня о 11:56

https://howareu.com/produkty?v=665dcf7543ef2 ). Практичні інструменти для піклування про ментальне здоров'я та плекання стійкості

Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я. Ось кілька ключових аспектів, що стосуються ментального здоров'я:

1. Емоційне здоров'я:

• Здатність розпізнавати, виражати і управляти своїми емоціями.
  • Важливо підтримувати позитивний емоційний стан, приймати і працювати над негативними емоціями

2. Психологічне здоров'я:

• Включає самооцінку, самоусвідомлення і здатність вирішувати проблеми.
  • Ментальне здоров'я впливає на нашу здатність справлятися з тиском і адаптуватися до змін.

3. Соціальне здоров'я:

• Якість міжособистісних стосунків і соціальна підтримка.
  • Можливість створювати і підтримувати здорові стосунки з іншими людьми.

За даними експертів, більшість людей зможуть самостійно впоратися з пережитим, але якщо турбота про ментальне здоров'я стане щоденною звичкою.

І тут комунікаційна кампанія «Ти як?» — з аптечкою самодопомоги, новими навичками у новій реальності, для дітей та дорослих.

Бо пам'ятаємо: піклуємося про себе — маємо сили піклуватися про близьких.

А що, якщо людина не справляється сама?

Прийняти людину вже готова перша лінія контакту. У медицині — це сімейний лікар. Це не означає, що він замінить вузького фахівця — психолога, психотерапевта. Але вміти розпізнати, що поколювання в серці — може це не до кардіолога, а сигнал: «Я більше не можу витримувати пережите». І підтримати. Це уже рятівне.

«Ти як?» разом з Міністерством охорони здоров'я.

Ще одна точка входу — Центри Життєстійкості, які розгортаються в громадах. Це простори взаємодії, діалогу, відновлення. Бо іноді люди потребують дуже простих речей — виговоритися, виплакатися і разом робити щось корисне.

«Ти як?» разом з Міністерством соціальної політики.

Плекання стійкості як нова царина знань у школі. Це має стати як правила дорожного руху — вміння розпізнавати та управляти своїми емоціями, і знати, якщо ти не окей, це також окей. Нові навички інтегруються у шкільну програму, відбувається навчання педагогів, також змінюється підхід до підготовки фахівців.

«Ти як?» разом з Міністерством освіти і науки.

Психологічна допомога у кризових і екстрених ситуаціях — психологи Державної служби з надзвичайних ситуацій і Національної поліції, пройшовши навчання, працюють з постраждалими після кожного прильоту.

«Ти як?» разом з Міністерством внутрішніх справ.

Чи не кожен зараз відчув, що таке вигорання? Так, ментальне здоров'я на робочому місці стає частиною бізнес-культури. Зрештою, це й про нашу економічну обороноздатність.

«Ти як?» разом з Міністерством економіки.

Звертатися по допомогу — не слабкість, це — відповідально

Так виростає екосистема, де у центрі — людина

Бо пам'ятаємо: піклуємося про себе — маємо сили піклуватися про близьких.

про програму

А що, якщо людина не справляється сама?

«Ти як?» разом з Міністерством охорони здоров'я.

«Ти як?» разом з Міністерством соціальної політики.

«Ти як?» разом з Міністерством освіти і науки.

«Ти як?» разом з Міністерством внутрішніх справ.

«Ти як?» разом з Міністерством економіки.

Звертатися по допомогу — не слабкість, це — відповідально

Так виростає екосистема, де у центрі — людина