Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 112 чоловік

Куріння: шкода та небезпека

Дата: 14 листопада о 09:06, Оновлено 14 листопада о 09:44

Міжнародний день відмови від паління - 21 листопада 2024

Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day) – відзначають щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу. Він встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році після того, як було визнано згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку.

Метою відзначення Міжнародного дня відмови від паління є сприяння зниження поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

Залежність від тютюну визнана однією з найпоширеніших епідемій за всю історію людства та стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 90% смертей від раку легень, 75% – від хронічного бронхіту і 25% – від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням.

В Україні курять 31% громадян, з яких – 45% чоловіків і 9% жінок; серед молоді – 45% юнаків і 35% дівчат. Кожен четвертий підліток викурює свою першу цигарку у віці 10 років.

Від нікотину і смол, що надходять із сигарет, страждають внутрішні органи: легені, шлунок, печінка, кістки, суглоби, м’язові тканини, повільніше загоюються рани і втрачається еластичність зв’язок. Курці часто розплачуються за сумнівне задоволення від куріння виразкою шлунку, інфарктом міокарда, онкологічними захворюваннями легень.

Пасивне куріння не менш небезпечне, ніж активне, оскільки пасивний курець вдихає ті ж небезпечні речовини, але в меншій концентрації.

Кинути курити – одне із кращих рішень у житті кожного курця. Вже з першого дня відмови від сигарет організм починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуються. Через тиждень без сигарет у колишнього курця покращується відчуття смаку та запаху, через три місяці збільшується обсяг роботи легень на 30%, через п’ять років знижується ризик інсульту до рівня некурця. Чим раніше курець прийме рішення кинути курити, тим краще.

Всесвітня організація охорони здоров’я (WHO), Європейське респіраторне товариство (ERS), Міжнародний Союз із боротьби з туберкульозом та легеневими захворюваннями (the UNION) не рекомендують використовувати електронні сигарети як засіб відмови від куріння. Відмовитися від їх вживання може бути так само складно, як і від куріння звичайних сигарет. Такі пристрої НЕ допомагають відмовитися від куріння звичайних сигарет.

Повна відмова від куріння – найкраще, що можна зробити для власного здоров’я. Як же відмовитися від шкідливої звички без стресу? Більше інформації є на сайті www.stopsmoking.org.ua та в буклеті «Я кидаю курити!».

Я хочу кинути курити – з чого почати

Кинути курити може кожен. Ваші вік, стать, стаж куріння – не мають жодного значення. Зробити це часом непросто, проте варто не здаватися і вдаватися до нових спроб знову і знову. 

Щоб підвищити ефективність рішення відмовитися від тютюну, оберіть правильний для себе спосіб кинути курити: це можуть бути як власні зусилля, так і терапія зі сторонньою допомогою, спосіб із використанням медикаментозних препаратів, інші методи. Не бійтеся проконсультуватися щодо цього з сімейним лікарем – він допоможе створити ефективний план і обрати доцільні препарати за потреби.

Якщо ви вирішили кинути курити власними зусиллями, ваш план має складатися з таких кроків:

  • Визначте точну дату відмови від куріння.
  • Скажіть про свій намір родині та друзям – це ваша надійна опора і підтримка.
  • Напишіть причини, чому вам це потрібно.
  • Складіть перелік із потенційними ситуаціями, коли виникне бажання курити.
  • Позбавтесь нагадувань про куріння.
  • Подумайте про невеликі нагороди для себе за відмову від куріння.
  • Визначте і використовуйте усі ресурси допомоги.

Пам’ятайте, що ви маєте право на помилку, але це не означає, що потрібно відмовитися від мети. Якщо не вдалося з першого разу, передивіться план і спробуйте ще раз. 

Працюйте також над зміною способу життя: наприклад, відмовтеся від алкоголю, намагайтеся харчуватися здоровою їжею та займатися спортом. Не зайвим буде носити з собою пляшку води, льодяник чи жуйку – як замінниками ними можна буде скористатися, якщо хтось поруч закурить. 

Важливим аспектом є емоційний стан: уникайте стресу та роздратування.

Де шукати допомогу

Найефективнішу допомогу можна отримати у сімейних лікарів, які надають консультації щодо відмови від куріння. Підтримкою можуть також стати психологи, психотерапевти і психіатри. З їхньою допомогою ви отримаєте поглиблену консультацію щодо припинення вживання тютюну. Зможете краще зрозуміти власні мотиви та потенційні перешкоди. 

Обов’язково підвищуйте рівень самоосвіти за допомогою профільних ресурсів. Актуальні матеріали доступні на сайті, який допомагає кинути курити https://stopsmoking.org.ua/blog.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.